MIC2033-55AYMT-T5
- Part Number:
- MIC2033-55AYMT-T5
- Description:
- IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 6TDFN
- Current - Output (Max) :
- 550mA
- Features :
- Slew Rate Controlled, Status Flag
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 6-UDFN Exposed Pad
- Rds On (Typ) :
- 75mOhm
- Supplier Device Package :
- 6-TDFN (2x2)
- Voltage - Load :
- 2.5V ~ 5.5V