VND5E050MCKTR-E
- Part Number:
- VND5E050MCKTR-E
- Description:
- IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO24
- Current - Output (Max) :
- 19A
- Fault Protection :
- Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
- Features :
- Auto Restart
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 24-PowerBSOP (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Typ) :
- 50mOhm (Max)
- Supplier Device Package :
- PowerSSO-24
- Voltage - Load :
- 4.5V ~ 28V