FAN5361UC19X
Part Number:
FAN5361UC19X
Description:
SWITCHING REGULATOR, VOLTAGE-MOD
Current - Output :
600mA
Frequency - Switching :
6MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2.3V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.9V