FAN48623UC36FX
Part Number:
FAN48623UC36FX
Description:
2500 MA, SYNCHRONOUS TINYBOOST R
Current - Output :
2.5A
Frequency - Switching :
2.5MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2.5V
Voltage - Output (Max) :
3.7V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.6V