FAN53611AUC13X
Part Number:
FAN53611AUC13X
Description:
SWITCHING REGULATOR, VOLTAGE-MOD
Current - Output :
1A
Frequency - Switching :
6MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2.3V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.3V