FAN48623UC33X
Part Number:
FAN48623UC33X
Description:
2500 MA, SYNCHRONOUS TINYBOOST R
Current - Output :
2.5A
Frequency - Switching :
2.5MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
Programmable
Package / Case :
16-UFBGA, WLCSP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-WLCSP (1.78x1.78)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2.5V
Voltage - Output (Max) :
3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V