FAN5362UC33X
Part Number:
FAN5362UC33X
Description:
SWITCHING REGLTR, VOLTAGE-MODE
Current - Output :
500mA
Frequency - Switching :
3MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
3.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V