HZA336M063F24VT-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
HZA336M063F24VT-F
Category:
Aluminum - Polymer Capacitors
Description:
CAP ALUM HYB 33UF 20% 63V SMD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
1.7 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
170 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hybrid
Voltage - Rated :
63 V