LD3985M122R
Part Number:
LD3985M122R
Description:
IC REG LIN 1.22V 150MA SOT23-5
In Stock:
437
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
150 µA
Current - Supply (Max) :
250 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Active
PSRR :
60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.22V