L78S75CV-DG
Part Number:
L78S75CV-DG
Description:
IC REG LINEAR 7.5V 2A TO220
In Stock:
535
Current - Output :
2A
Current - Quiescent (Iq) :
8 mA
Operating Temperature :
0°C ~ 150°C
Product Status :
Obsolete
PSRR :
48dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) :
35V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
7.5V