LD3985J18R
Part Number:
LD3985J18R
Description:
IC REG LIN 1.8V 150MA 5FLIPCHIP
In Stock:
294
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
150 µA
Current - Supply (Max) :
250 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
5-WFBGA, FCBGA
Product Status :
Obsolete
PSRR :
60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
5-FlipChip (1.59x1.24)
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V