LD39020DTPU13R
Part Number:
LD39020DTPU13R
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 200MA 4DFN
In Stock:
609
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
40 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
4-XDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Soft Start
PSRR :
80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Supplier Device Package :
4-DFN (1x1)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.35V @ 200mA