LDK120PU29R
Part Number:
LDK120PU29R
Description:
IC REG LINEAR 2.9V 200MA 6DFN
In Stock:
279
Current - Output :
200mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
6-XFDFN
PSRR :
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
6-DFN (1.2x1.3)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.9V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 200mA