LDK120PU-R
Part Number:
LDK120PU-R
Description:
IC REG LINEAR POS ADJ 200MA 6DFN
In Stock:
645
Current - Output :
200mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Adjustable
Package / Case :
6-XFDFN
PSRR :
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
6-DFN (1.2x1.3)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
5.2V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
0.8V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 200mA