L78M24CV
Part Number:
L78M24CV
Description:
IC REG LINEAR 24V 500MA TO220AB
In Stock:
243
Current - Output :
500mA
Current - Quiescent (Iq) :
6 mA
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Product Status :
Active
PSRR :
50dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
24V