LDLN015PU33R
Part Number:
LDLN015PU33R
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 6DFN
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
60 µA
Current - Supply (Max) :
120 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
6-UFDFN Exposed Pad
Product Status :
Last Time Buy
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
92dB ~ 50dB (1kHz ~ 100kHz)
Supplier Device Package :
6-DFN (2x2)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.18V @ 150mA