LD39030SJ10R
Part Number:
LD39030SJ10R
Description:
IC REG LINEAR 1V 300MA 4FLIPCHIP
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
50 µA
Current - Supply (Max) :
85 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-UFBGA, FCBGA
Product Status :
Last Time Buy
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Soft Start
PSRR :
62dB (1kHz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
4-Flipchip (0.79x0.79)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 300mA