L78S18CV
Part Number:
L78S18CV
Description:
IC REG LINEAR 18V 2A TO220AB
Current - Output :
2A
Current - Quiescent (Iq) :
8 mA
Operating Temperature :
0°C ~ 150°C
Product Status :
Last Time Buy
PSRR :
43dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) :
35V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
18V