LDBL20D-33R
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
LDBL20D-33R
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LIN 3.3V 200MA 4STSTAMP
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
Control Features :
Enable
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
40 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-XFQFN
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Soft Start
PSRR :
80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Supplier Device Package :
4-STSTAMP (0.47x0.47)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V