L78S24CV
Part Number:
L78S24CV
Description:
IC REG LINEAR 24V 2A TO220AB
Current - Output :
2A
Current - Quiescent (Iq) :
8 mA
Operating Temperature :
0°C ~ 150°C
Product Status :
Last Time Buy
PSRR :
42dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
24V