LD39130SJ41R
Part Number:
LD39130SJ41R
Description:
IC REG LIN 4.1V 300MA 4FLIPCHIP
Control Features :
Enable
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
45 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-UFBGA, FCBGA
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Soft Start
PSRR :
70dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
4-FlipChip (.69x.69)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.1V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 300mA (Typ)