LD39115J28R
Part Number:
LD39115J28R
Description:
IC REG LIN 2.8V 150MA 4FLIPCHIP
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Supply (Max) :
70 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-UFBGA, FCBGA
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
74dB ~ 67dB (1kHz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
4-Flipchip (0.79x0.79)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.8V
Voltage Dropout (Max) :
0.11V @ 100mA