LDK120M12R
Part Number:
LDK120M12R
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 200MA SOT23-5
Current - Output :
200mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
PSRR :
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.2V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 200mA