LP5907UVE-3.3/NOPB
Part Number:
LP5907UVE-3.3/NOPB
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA 4DSBGA
Current - Output :
250mA
Current - Quiescent (Iq) :
25 µA
Current - Supply (Max) :
425 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
4-XFBGA, DSBGA
PSRR :
90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Supplier Device Package :
4-DSBGA
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.2V @ 250mA