ADP121-ACBZ33R7
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
Part Number:
ADP121-ACBZ33R7
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4WLCSP
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Category :
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
21 µA
Current - Supply (Max) :
40 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-WFBGA, WLCSP
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
PSRR :
60dB (10kHz)
Supplier Device Package :
4-WLCSP (0.82x0.82)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.135V @ 150mA