ADP151ACBZ-2.75-R7
Part Number:
ADP151ACBZ-2.75-R7
Description:
IC REG LINEAR 2.75V 200MA 4WLCSP
Control Features :
Enable
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
20 µA
Current - Supply (Max) :
350 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-WFBGA, WLCSP
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
PSRR :
Supplier Device Package :
4-WLCSP (0.76x0.76)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.75V
Voltage Dropout (Max) :
0.2V @ 200mA