LT3032IDE-12#PBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
Part Number:
LT3032IDE-12#PBF
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Description:
IC REG LINEAR +-12V 14DFN
In Stock:
538
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Category :
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA, 150mA
Current - Quiescent (Iq) :
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Configuration :
Positive and Negative
Output Type :
Fixed
Package / Case :
14-PowerWFDFN
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
PSRR :
68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
Supplier Device Package :
14-DFN (4x3)
Voltage - Input (Max) :
±20V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
±12V
Voltage Dropout (Max) :
0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)