THT-142-481-2.5
- Manufacturer:
- Brady Corporation
- Part Number:
- THT-142-481-2.5
- Category:
- Labels, Stickers, Decals - Blank
- Description:
- LABEL, 0.2 IN H X 2.5 IN W
- Manufacturer :
- Brady Corporation
- Category :
- Applications :
- General
- Color - Background :
- White
- Diameter - Label :
- For Use With/Related Products :
- Thermal Transfer Printer
- Label Size :
- Label Type :
- Die Cut
- Length :
- 2.500" (63.50mm) 2 1/2"
- Location :
- Indoor
- Material :
- Material - Body :
- Polyester
- Printer Name :
- BBP®81, IP® Series, PR Plus Series Label Printer, R6400
- Product Status :
- Active
- Width :
- 0.200" (5.08mm)