RLD330M2WBK-1330S
Part Number:
RLD330M2WBK-1330S
Description:
CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 3
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
1.260" (32.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
12000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
400 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.492" Dia (12.50mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
450 V