ATS48D32Y
- Manufacturer:
- Schneider Electric
- Part Number:
- ATS48D32Y
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- SOFT START 208-690VAC 32A ATS48
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Motor Starter
- Current - Output :
- 27A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Altivar Series
- Interface :
- RS-485
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 208 ~ 690V
- Voltage - Supply :
- 110 ~ 230VAC
- Wattage - Load :
- 22000 W