3G3DV-A4185-B001
- Manufacturer:
- Omron Automation
- Part Number:
- 3G3DV-A4185-B001
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- VARI FREQ DRIVE 34A 460V LOAD
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Current - Output :
- 34A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Interface :
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 460V
- Voltage - Supply :
- 460VAC
- Wattage - Load :
- 18.5 kW