3G3MX2-AB015
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
3G3MX2-AB015
Category:
Motor Driver Boards, Modules
Description:
VARI FREQ DRIVE 8A 240V LOAD
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Motor Driver Boards, Modules
Control / Drive Type :
Variable Frequency Drive (VFD)
Current - Output :
8A
Features :
For Use With/Related Products :
Interface :
Motor Type :
AC Motor
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Motors :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Product Status :
Obsolete
Type :
Module
Voltage - Load :
240V
Voltage - Supply :
200 ~ 240VAC
Wattage - Load :
1.5 kW