ATS22D75S6
- Manufacturer:
- Schneider Electric
- Part Number:
- ATS22D75S6
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- SOFT STARTER-ATS22-CONTROL 220V-
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Soft Start / Stop
- Current - Output :
- 75A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Interface :
- RS-485
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 230 ~ 600V
- Voltage - Supply :
- 195V ~ 660V
- Wattage - Load :
- 1500 W