ATV320U11N4WS
- Manufacturer:
- Schneider Electric
- Part Number:
- ATV320U11N4WS
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- ATV320 IP65 TYPE 12 WVARIO1.5HP
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Current - Output :
- 3A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Altivar Series
- Interface :
- CAN
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 380 ~ 500V
- Voltage - Supply :
- Wattage - Load :
- 1.1 kW