ATS01N103FT
- Manufacturer:
- Schneider Electric
- Part Number:
- ATS01N103FT
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- SOFT START 110-480VAC 3A ATS01
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Motor Starter
- Current - Output :
- 3A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Altivar Series
- Interface :
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 110 ~ 480V
- Voltage - Supply :
- 99 ~ 528VAC
- Wattage - Load :
- 1.1 kW