MOT-BL-DRV-300
Manufacturer:
ISL Products International
Part Number:
MOT-BL-DRV-300
Category:
Motor Driver Boards, Modules
Description:
BLDC Motor Driver, 300W
In Stock:
35
Manufacturer :
ISL Products International
Category :
Motor Driver Boards, Modules
Control / Drive Type :
Brushless
Current - Output :
15A
Features :
For Use With/Related Products :
Interface :
Motor Type :
Brushless (BLDC)
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Motors :
1
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Type :
Module
Voltage - Load :
48V
Voltage - Supply :
18 ~ 50VDC
Wattage - Load :
300 W