R88D-KT75F
- Manufacturer:
- Omron Automation
- Part Number:
- R88D-KT75F
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- SERVO DRIVER 22A 480V LOAD
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Servo AC
- Current - Output :
- 22A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Accurax G5 Series
- Interface :
- Serial, USB
- Motor Type :
- Servo
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 480V
- Voltage - Supply :
- 380 ~ 480VAC
- Wattage - Load :
- 7.5 kW