US2:18CUB82XD
Manufacturer:
Siemens
Part Number:
US2:18CUB82XD
Category:
Motor Driver Boards, Modules
Description:
STARTER,FVNR,S0,SSOLR,208VAC,MCP
Manufacturer :
Siemens
Category :
Motor Driver Boards, Modules
Control / Drive Type :
Motor Starter
Current - Output :
18A
Features :
For Use With/Related Products :
Interface :
Motor Type :
AC Motor
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Motors :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Type :
Module
Voltage - Load :
600V
Voltage - Supply :
208VAC
Wattage - Load :
746 W