R88D-GT75H
- Manufacturer:
- Omron Automation
- Part Number:
- R88D-GT75H
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- SERVO DRIVER 45.4A 240V LOAD
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Servo AC
- Current - Output :
- 45.4A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Accurax G5 Series
- Interface :
- Serial
- Motor Type :
- Servo
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 240V
- Voltage - Supply :
- 200 ~ 240VAC
- Wattage - Load :
- 7.5 kW