73DR34BFA
- Manufacturer:
- Siemens
- Part Number:
- 73DR34BFA
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- 3RW40,25HP,34A,460V,N1,COMP. ENC
- Manufacturer :
- Siemens
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Soft Start / Stop
- Current - Output :
- 34A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Interface :
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 40°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- Voltage - Supply :
- 110 ~ 230VAC/DC
- Wattage - Load :
- 18642 W