RSGD60100GGVX311C
- Manufacturer:
- Carlo Gavazzi
- Part Number:
- RSGD60100GGVX311C
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- 2PH SS CONT 100A 100-240V+O/L+MB
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Soft Start / Stop
- Current - Output :
- 100A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Interface :
- RS-485
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 220 ~ 600V
- Voltage - Supply :
- 187 ~ 660VAC