CIMR-V7AZ-21P50B
- Manufacturer:
- Omron Automation
- Part Number:
- CIMR-V7AZ-21P50B
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- VARI FREQ DRIVE 8A 230V LOAD
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Current - Output :
- 8A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Interface :
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 230V
- Voltage - Supply :
- 200 ~ 230VAC
- Wattage - Load :
- 1.5 kW