ATS480D32Y
- Manufacturer:
- Schneider Electric
- Part Number:
- ATS480D32Y
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- ALTIVAR ATS480 SOFT START
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Motor Starter
- Current - Output :
- 32A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Interface :
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 208 ~ 690V
- Voltage - Supply :
- 110 ~ 230VAC
- Wattage - Load :
- 22000 W