6SL32203YC240UP0
- Manufacturer:
- Siemens
- Part Number:
- 6SL32203YC240UP0
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- G120X IP20 200...240V 7.5KW FSC
- Manufacturer :
- Siemens
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Current - Output :
- 37.8A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- G120X Series
- Interface :
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 45°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 200 ~ 240V
- Voltage - Supply :
- 200 ~ 240VAC
- Wattage - Load :
- 7500 W