3RA64001EB43
Manufacturer:
Siemens
Part Number:
3RA64001EB43
Category:
Motor Driver Boards, Modules
Description:
DOL COMP STARTER IO-LINK 24V 8-3
Manufacturer :
Siemens
Category :
Motor Driver Boards, Modules
Control / Drive Type :
Motor Starter
Current - Output :
32A
Features :
For Use With/Related Products :
Interface :
Motor Type :
AC Motor
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Motors :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Type :
Module
Voltage - Load :
400V
Voltage - Supply :
24VDC
Wattage - Load :
14914 W