RSWT6016GGV10
- Manufacturer:
- Carlo Gavazzi
- Part Number:
- RSWT6016GGV10
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- 3PH SSR 220-600V 16A O/L
- In Stock:
- 1
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Soft Start / Stop
- Current - Output :
- 16A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Interface :
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 220 ~ 600V
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC