3RA21204EA270AK6
- Manufacturer:
- Siemens
- Part Number:
- 3RA21204EA270AK6
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- STARTER DOL S0 27-32A 120VAC SCR
- Manufacturer :
- Siemens
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Motor Starter
- Current - Output :
- 29A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- Interface :
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- 690V
- Voltage - Supply :
- 120VAC
- Wattage - Load :
- 18640 W