VFD13AMS43AFSHA
Manufacturer:
Delta Electronics
Part Number:
VFD13AMS43AFSHA
Category:
Motor Driver Boards, Modules
Description:
VFD-MS300, 7.5HP 5.5KW 480V 13A
Manufacturer :
Delta Electronics
Category :
Motor Driver Boards, Modules
Control / Drive Type :
Variable Frequency Drive (VFD)
Current - Output :
13A
Features :
For Use With/Related Products :
MS300 Series
Interface :
USB, RS-485
Motor Type :
AC Motor
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Motors :
4
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Type :
Module
Voltage - Load :
Voltage - Supply :
460VAC
Wattage - Load :
5500 W