VFD65AMS23ANSAA
- Manufacturer:
- Delta Electronics
- Part Number:
- VFD65AMS23ANSAA
- Category:
- Motor Driver Boards, Modules
- Description:
- VFD-MS300 20HP 15KW 230V 65A
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Variable Frequency Drive (VFD)
- Current - Output :
- 65A
- Features :
- For Use With/Related Products :
- MS300 Series
- Interface :
- USB, RS-485
- Motor Type :
- AC Motor
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 4
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Module
- Voltage - Load :
- Voltage - Supply :
- 230VAC
- Wattage - Load :
- 15000 W